Чому варто відвідати Данію

Данія дала світовій культурі чимало великих імен. Діти всього світу читають казки Андерсена. Широко відомі романи та оповідання датської літератури М. Андерсена-Нексе. У багатьох країнах світу знають ім’я чудового художника X. Бідструпа. Багато зробили датчани і в науці. Астрономи XVI ст. Т. Браге і О. Ремер – данці. Чудовий фізик Н. Бор створив квантову теорію будови речовини.

Копенгаген – один з найстаріших європейських міст, в 1967 році йому виповнилося 800 років. Копенгаген в перекладі на російську мову означає «торгова гавань». Це сучасне європейське місто з широкими вулицями, високими будинками, бульварами і парками. Але в старовинній його частині збереглися вузькі вулички і маленькі будиночки. Понад чверть населення живе в столиці і її передмістях.


Зі стародавніх будівель Копенгагена найбільшою популярністю користується Кругла вежа, на вершині якої в XVII ст. була обсерваторія знаменитого данського астронома Оле Ремера. У 1675 році Ремер, спостерігаючи затемнення супутника Юпітера, визначив швидкість поширення світла.

У столиці багато старовинних палаців і замків, один з чотирьох датських університетів, кілька музеїв. Дуже цікавий музей данського скульптора Б. Торвальдсена. Він жив на початку минулого століття і був визнаним главою класицизму в скульптурі. Створені ним пам’ятники прикрасили багато міст Європи. У місті Хельсінгер зберігся старовинний замок Кронборг. У підвалі замку під низькими склепіннями знаходиться скульптура сплячого богатиря Хольгера-датчанина. Старовинне сказання говорить, що Хольгер прокидається, коли Данії загрожує небезпека. Тоді він виходить з підземелля і рятує країну. В роки німецької окупації один із загонів Опору носив ім’я легендарного богатиря.

У столиці багато озер. Уздовж морського причалу йде широка алея Лангелінье – улюблене місце для прогулянок. У гавані на камені сидить задумлива бронзова русалочка з відомої казки Андерсена.


Хороший варіант побачити озеро і всі його околиці – це проїхатись по ньому на яхті. Такий сервіс, як аренда яхт користується чималим попитом, тому важливо обрати надійну компанію, що надає такі послуги.


На сайті розміщені тільки деякі тури (насправді їх значно більше). Для уточнення наявності, дат, напрямків та деталей путівок, будь ласка звертайтеся за контактними даними.

Стаття 'Чому варто відвідати Данію' опублікована 05.03.2018, 14:17 в 'Європа Позначки:'. Залиште коментар!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

59 − = 57Интернет реклама