Бактапур – культурна столиця Непалу

Бактапур (або Кхвопа) є всесвітньо відомим своїми величними пам’ятниками і барвистими фестивалями. Стародавнє місто є також відомим як «місто культури», «живої спадщини» та «культурної столиці Непалу».

Розташований Бактапур на висоті близько 1401 м. Місто знаходиться в близько 14 км на схід від Катманду, що дозволяє туди добратися на громадському транспорті та інших транспортних засобах. Бактапур – означає місто відданих. Це третє найбільше місто в долині, і в багатьох аспектах є найбільш середньовічним. Кераміка і ткацтво є його древніми галузями.

Урочиста площа Бактапура набагато більша і просторіша, ніж в Катманду і там набагато менша концентрація туристів, ніж в переповнених храмах Патана. Вона є однією з семи пам’ятників світової культурної спадщини ЮНЕСКО, розташованих в долині Катманду: це музей під відкритим небом сам по собі. Майже третина з монастирів, храмів, будівель, як і королівський палац Бактапур, понесли величезні збитки в 1934 під час землетрусу, і після подальшого відновлення вже не повністю відповідають своїй первісній архітектурі.

Урочиста площа є однією з найчарівніших архітектурних місць в долині, що підкреслює в стародавнє мистецтво Непалу. Будинки, ворота і вікна, все, здається, утворює добре спланованих архітектурну симфонію. Площа містить безліч храмів і архітектурних статуй і вважається найбільш величною в Непалі.

Залишити відповідь