Цікаві факти про Непал

Непал, Федеративна Демократиична Республіка Непал — держава в Гімалаях в Південній Азії.

Історія Непалу

Століттями Непал був розділений на безліч князівств. Однак через майже 600 років, а в кінці 10-го століття, Прітхві Нараян Шах, король гуркха завоював Катманду і Непал і об’єднав в королівство. Європейські місіонери були вигнані з країни, і протягом більш ніж сторіччя, Непал залишався в ізоляції. Була створена олігархія, що була повалена в демократичному русі на початку 1950-х років. Сьогодні Непал користується демократичною системою включаючи президента як главу нації і прем’єр-міністра.

Географія Непалу

Непал займає площу 147 181 кв км і тягнеться на 145-241 кілометрів з півночі на південь і 850 кілометрів із заходу на схід. Найвища точка Непалу – гора Еверест (8848 м) на півночі, а найнижча точка (70 м над рівнем моря) – Kechana Kalan.

Народи і релігії Непалу

У Непалі живуть багато народів і народностей, а також чимало біженців. Основні народності – Чхетрі, Гірські Бахуні, Магари і інші. Для половини населення рідною мовою є непалі, але також поширені такі мови: майтхілі, бходжпурі, тхару і деякі інші. Основна релігія в Непалі – індуїзм: єдина країна в світі, де державна релігія індуїзм – це Непал. Але за неофіційними даними індуїзм сповідують всього лиш 65% населення країни. Також в країні сповідують анімізм, буддизм, іслам, кірант. Також в країні офіційно заборонено християнство.

Економіка Непалу

Основну частину населення Непалу складають селяни, які проживають в горах і сільській місцевості. Навпаки ж, міське населення складає всього лише 15% – і це один з найнижчих показників у світі. Майже у всіх містах країни ресурси дуже обмежені – тому населенню там жити досить складно. Велика частина населення Непалу зосереджена на кордоні з Індією. Це обумовлено тим, що там досить багато рівнинного рельєфу. Непал одна з найбідніших і нерозвинених країн світу. Природно, основною галуззю економіки там є сільське господарство.

Основні факти про Непал:

  • Столиця: Катманду
  • Уряд: народна демократія
  • Національність: непальська
  • Національний квітка: Рододендрон
  • Національне тварина: корова
  • Національна птах: Фазан
  • Інтернет-домен: .NP
  • Міжнародний телефонний код: +977
  • Грошова одиниця: 1 непальська рупія

Залишити відповідь