Європа – західна частина Євразії, найбільшого материка Землі. Площа Європи з островами – 10,5 млн. км2, населення – >660 млн. чоловік. В Європі прийнято виділяти дві великі частини: Східну Європу (велика частина Європейської території колишнього СРСР) і Західну Європу.
У рельєфі Західної Європи переважають низовини і височини. Північ займають Скандинавські гори. Біля південних берегів Північного і Балтійського морів простягається Середньоєвропейська рівнина.
У середній частині Західної Європи тягнеться пояс середньовисотних гір, які чергуються з рівнинами і плато. Південніше розташовані ланцюги хребтів альпійської складчастості: масивні Піренеї (до 3404 м); покриті потужними льодовиками Альпи (до 4807 м); що складається з численних хребтів і масивів дуга Карпат (до 2655 м). До Альп і Карпат примикають Паданська, Середньодунайська рівнини і Нижньодунайська низовина. Гористі всі три півострова Південної Європи і майже всі острови Середземного моря.
Клімат Європи
Для більшої частини Західної Європи характерний помірний клімат з невеликими річними амплітудами температури (від -8 ° С до -18 °). На схід і південний схід помірний клімат переходить в континентальний. У північних районах і на полярних островах клімат субарктичний. Південна Європа лежить в субтропічному поясі з середземноморським типом клімату (посушливе і спекотне літо, дощова і тепла зима).
У Західній Європі багато повноводних, але порівняно коротких річок. Найбільші – Дунай, Вісла, Одра, Ельба, Рейн, Сена, Луара, Тахо, Дуеро, Рона.
Населення Західної Європи
Європа – густонаселена частина світла. Щільність населення Західної Європи – майже 100 чоловік на 1 км2, а в таких країнах, як Бельгія та Нідерланди, по 320 чоловік.
У містах Західної Європи високий відсоток міського населення в Великобританії, ФРН, Нідерландах, Данії, Швеції. Менше 30% населення Європи зайнято в сільському господарстві. А в такій промисловій країні, як Великобританія, сільського населення всього 4%.