Береги Женевського озера, а також долина Вале, по якій протікає Рона, – район садів, виноградників, городніх господарств. Тут хороші ґрунти, велика кількість сонячного світла і вологи. Цікавий цей край і для туристів. Тут наполовину на суші, наполовину в озері стоїть Замок Шийон. У вікна темниці замку, де нудився оспіваний Байроном Шильонський в’язень, в бурхливу погоду влітають водяні бризки.
У Лозанні, головному місті цього краю, прекрасно зберігся кафедральний собор XIII ст., зразок класичної готики, з органом, звуки якого записують на платівки – настільки вони потужні і в той же час мелодійні.
На крайньому південному заході, в мальовничому місці, там, де Рона, пройшовши через озеро, йде до Франції, розташована Женева. Це місто – батьківщина філософа-гуманіста і письменника Ж.-Ж. Руссо. Тут жив Вольтер. Тут бували такі письменники як Карамзін, Герцен, Достоєвський.
Місто Женева відоме як промисловий (виробництво верстатів, годинників) і фінансовий центр, але ще більше як місце міжнародних зустрічей. У женевському Палаці націй (де до Другої світової війни засідала Асамблея Ліги націй) проходять найважливіші міжнародні конференції, засідає Комітет з роззброєння, працює Економічна комісія ООН для Європи (сама Швейцарія не є членом ООН). У Женеві знаходяться резиденції Міжнародного союзу електрозв’язку, Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій. Місто швидко росте, навколо старовинних кварталів виникають нові райони, що забудовуються висотними будинками зі скла, бетону і сталі, ніби символізуючи неухильне вторгнення сьогоднішнього дня в життя невеликої альпійської держави.