Територія і клімат Непалу

Республіка Непал розташована в Азії, між Тибетом (автономним регіоном КНР) і індійськими штатами Уттаранчал, Уттар-Прадеш, Біхар, Західна Бенгалія і Сіккім. Непал заснований в 1768 році. Офіційною мовою в країні є «непалі». Столиця Непалу – це найбільше місто країни – Катманду. Колись долина Катманду лежала на дні великого гірського озера, але після землетрусу вода зійшла з озера і долина була заселена людьми, які мешкали в навколишніх регіонах.

Непал займає територію близько 140 тисяч кілометрів квадратних. Щільність населення в країні досить висока – близько 190 осіб на квадратний кілометр, а живуть в Непалі близько 28 млн. Чоловік. ВВП на душу населення дорівнює 38 млрд доларів. На території країни діє свій непалський час, що дорівнює UTC +5: 45.

Глава держави в Непалі – президент, а главою уряду є прем’єр-міністр. Законодавчий орган Непалу – установчі збори, які складено з 601 депутата. Найбільшою партією Непалу, представленої і в Установчих зборах, є Комуністична партія Непалу.

Клімат змінюється від прохолодного літа і суворих зим на півночі до субтропічного влітку і м’яких зим в південному напрямку. Непал має чотири основні сезони, а саме:

(1) зима: грудень-лютий,

(2) весна: березень-травень

(3) літо: червень-серпень

(4) осінь: вересень-листопад.

Непал можна відвідувати в будь-який час року.

Залишити відповідь