Норвегія – краса серед гір

Норвегія – країна гір, які надзвичайно ускладнюють сполучення між різними частинами країни. З півночі на південь і з півдня на північ набагато легше дістатися морем, ніж по суші. Найвища вершина – Гальхепігген (2469 м).

За переказами, місто Осло заснований в середині XI ст. Назва його походить, очевидно, від двох слів – «Асі», що означає ім’я бога, і «лу» -роща.

Місто Осло – головний промислово-транспортний центр країни. Головні галузі: машинобудування і металообробка. Найбільш розвинене суднобудування і судноремонт, радіоелектроніка та електротехніка.

На півострові Бюгде ​​в Осло розташовані музеї – етнографічний, технічний музей мореплавства. У спеціальному приміщенні зберігаються судно Нансена «Фрам», пліт Тура Хейєрдала «Кон-Тікі» і його човен «Ра». В околицях Осло створено музей лиж, де можна побачити обладнання полярних експедицій Нансена і Амундсена, а також всілякі види лиж і лижного інвентарю багатьох країн світу.

Другий за величиною місто – Берген – теж дуже древній. Заснований близько 1070 р. На заході і на півночі місто виходить до моря, з півдня омивається озерами, а зі сходу його замикають гори. Звідси вулиці міста сходинками спускаються до моря. Майже 200 днів у році тут йде дощ. Берген – великий торговий порт, місто, багатий культурними традиціями. Тут жили і працювали найбільші письменники Норвегії Г. Ібсен і Б. Бйорнсон. Обидва вони в різний час керували найстарішим норвезьким театром – «Національної сценою». З Бергеном пов’язано і ім’я драматурга, поета і романіста Н. Гріга.

Залишити відповідь