Categories Європа

Знайомство з Австрією

Дозвольте розповісти вам про захопливу країну, що знаходиться в самому центрі Європи. Австрія – це країна з багатою історією та культурою, де відчуття гармонії та спокою просто наповнюють повітря. Завдяки своєму стратегічному положенню на перетині важливих шляхів, які з’єднують сходу на захід та береги Балтики з Середземним морем, Австрія знаходиться у центрі важливих торгівельних та культурних маршрутів.

Хоча площа країни становить лише 84 тисячі квадратних кілометрів, її населення складає близько 9 мільйонів чоловік. Більшість населення розмовляєнімецькою, що є державною мовою країни.

Столицею Австрії є Відень, де проживає понад 1,5 мільйона жителів. Відень – це місто, де поєднуються старовинні архітектурні пам’ятки та сучасні будівлі. Його краса заворожує кожного, хто відвідує це місто. Безліч музеїв, галерей, парків та історичних пам’яток Відня роблять його одним з найпривабливіших туристичних місць Європи.

Також варто згадати про Альпи, що охоплюють велику частину Австрії. Гірські вершини вражають своєю величчю та красою. Взимку Альпи стають місцем проведення зимових видів спорту, таких як лижі та сноубординг, а влітку пропонують найкращі маршрути для піших прогулянок та пікніків. Рельєф країни визначають гори і річки, насамперед найбільша річка західної Європи — Дунай. Майже 3 країни займають Східні Альпи (вершина Гросглокнер – 3797 м). Багато вершин покриті льодовиками і вічними снігами, нижче розташовуються альпійські та субальпійські луки — чудові пасовища. До висоти 2000-2200 м схили гір одягнені лісами. За лісовими багатствами Австрія поступається у Європі лише Фінляндії та Швеції. Багато долин в горах зручні для заселення та господарства. Тому ліси тут зазвичай чергуються із садами, виноградниками, полями.

У східній частині Австрії гори знижуються. Сюди заходить ділянка Середньодунайської рівнини – Віденський басейн. Рівнини та горбисті території північного сходу – найбільш населений та економічно важливий район Австрії. Багата Австрія і річками. Гідростанції дають майже 2/3 електроенергії. Судноплавний лише Дунай. Великі озера — Боденське та Нейзідлер-Зе належать Австрії частково.

Основне населення-австрійці. Говорять вони на діалектах німецької мови, У Каринтії та Штирії живуть також словенці, а на сході — хорвати та угорці. Австрійська нація склалася внаслідок змішування різних племен і народностей, серед яких хоч і переважали німецькі, але чималу роль відіграли кельти, ріти, іллірійці, а згодом слов’яни. Це проявляється і досі в особливостях самобутньої австрійської культури, у складі національного характеру, побуті, навіть у мові, в якій багато слів та зворотів, які не вживають німці.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *