Відень: чим знаменита столиця Австрії

Майже чверть населення Австрії живе у Відні, третина робочих країни працює на підприємствах міста (головним чином машинобудівних і легкої промисловості). Місто мальовничо розташоване на березі Дунаю. Впритул до Відня підходить один з відрогів Альп – Віденський Ліс. З його висот відкривається широка панорама міста: красивими радіусами від центру йдуть головні вулиці і перетинають кільцеві магістралі, готичні вежі церков, парки.

Відень був і є одним з музичних центрів Європи. У ньому зароджувалась творчість великих австрійських композиторів Гайдна, Моцарта, Глюка, Шуберта, Бетховена, Ліста, Брамса. Австрійці – пристрасні любителі музики і співу. Всьому світу відомі тірольські наспіви з характерними горловими звуками – йодль.

Австрія – батьківщина вальсу. Особливо знамениті як творці вальсів батько і син Штрауси. Значним є внесок австрійців і в світову літературу і науку.

Відень багатий пам’ятниками архітектури. У самому центрі знаходяться найстаріші творіння австрійських зодчих: собор св. Стефана, колишній імператорський палац і інші історичні будівлі. На Рінгштрассе розташовані парламент, міська ратуша, музеї, театри і університет – один з найстаріших в Європі (заснований в XIV ст).

Залишити відповідь