Categories Європа

Монако – одна з найменших держав Європи

Монако – одна з найменших держав Європи. Розташоване на мальовничому узбережжі Середземного моря, відомому під назвою Рів’єри, або Лазурного берега.

Факти про Монако:

  • Площа – 1,9 км2.
  • Населення – близько 25 тис. чоловік.
  • Столиця – місто Монако (3 тис. жителів).
  • Офіційна мова – французька.

Монако – це вузька трьохкілометрова стрічка узбережжя. Вона густо забудована 10-30-поверховими будинками. Місця мало, і будинки виступами громадяться на відрогах Альп. Чотири містечка – Монако, Ла-Кондамін, Фонтвілль і Монте-Карло – утворюють єдине місто-державу, в якому немає вільної землі ні для сільського господарства, ні для промисловості. Це курортне місце, і тому туризм – головне джерело доходів населення, яке займається переважно торгівлею та обслуговуванням іноземних туристів. Щорічно тут буває близько 500 тис. туристів.

На місці міста Монако в X-IX ст. до н. е. було укріплення фінікійців. У II ст. н. е. сюди прийшли римські легіони. Потім їх витіснили араби, а останніх – генуезці. З XIII в. Монако знаходилося під протекторатом то Генуї, то Франції, то П’ємонту. В даний час Монако фактично знаходиться під протекторатом Франції: згідно франко-монакських угодою, князь Монако повинен керувати державою, відповідаючи інтересами Франції. Кордон існує тільки юридично, і, щоб перетнути її, не потрібно документів. Немає митного контролю. Валюта – французька. Майже всі закони, що діють в Монако, французькі, і навіть злочинці, засуджені тут, відбувають покарання у французьких в’язницях.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *