Португалія – перлина Піренеїв

Португалія – ​​держава на Піренейському півострові, що включає також Азорські острови та острів Мадейра.

  • Площа – близько 92 тис. км2.
  • Населення – 9,5 млн. чоловік.
  • Столиця – Лісабон (близько 1,4 млн. жителів).
  • Державна мова – португальська.

Задовго до нашої ери Португалія була населена лузітанами. Її і тепер іноді називають Лузітанія, хоча нинішня Португалія набагато менша древньої Лузитанії. У давнину країну завойовували кельти і римляни. Кілька століть, з VIII по XIII, в Португалії, як і Іспанії, панували араби і бербери, що прийшли з ними з Північної Африки. Мавританський період (арабо-берберів називали тоді маврами) залишив помітні сліди в житті народів Піренейського півострова, позначився на розвитку їхньої культури.

В кінці XV – початку XVI ст. Португалія стала великою колоніальною державою. Побудувавши потужний на ті часи флот, португальські королі відправляли експедиції для захоплення і пограбування заморських земель. Вони підкорили в Африці Анголу, Мозамбік, частину узбережжя між Гвінеєю і Сенегалом.

Знаменитий мореплавець Васко да Гама, який в 1498 р відкрив морський шлях до Індії теж походить з Португалії. В Азії з’явилися колонії Португалії – Гоа в Індії, Аоминь (Макао) в Китаї. У 1500 р португальський мореплавець Педро Кабрал досяг берегів Південної Америки, відкрив Бразилію, яка на довгий час стала португальською колонією.

Згодом на початку XX ст. Португалія втратила роль провідної морської держави, відстала в економічному і політичному розвитку від інших європейських країн і виявилася в стані глибокої затяжної кризи, з якої вдалося вийти тільки на початку XI століття.

Залишити відповідь