Categories Європа

Географія і рельєф Греції

Греція – гірська країна, близько 2/3 території якої займають гори і плоскогір’я. Гарну службу прослужили гори борцям проти турецького ярма – клефтам. А в роки Другої світової війни гори приховували партизан. Гори – це і багатство Греції, вони зберігають поклади корисних копалин: заліза, бурого вугілля, срібла, марганцю та інших кольорових металів. З давніх-давен Греція славиться найбільшими запасами бокситів, мармуру. Але хоча в Греції є різноманітні корисні копалини, багато галузей промисловості не розвинені. Рудні багатства в основному йдуть за кордон.

П’ята частина Греції – острови. Вони дуже мальовничі. Клімат на островах м’який. На багатьох островах збереглися пам’ятники давньогрецького мистецтва. Для населення таких островів істотним джерелом доходів є туризм. Місцеві жителі розміщують невеликі таверни на березі моря, де можна скуштувати національні грецькі страви: баранчика, засмаженого на рожні, дрібну рибку Марід.

Найбільший острів Греції – Крит. Його береги омивають Середземне та Егейське моря. У вічнозелених долинах Криту визрівають банани і мандарини. Велику частину знаменитого Султаніна (білий виноград без кісточок) дає Крит.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *