Греції: сонячна і життєрадісна країна

Греція розташована на півдні Балканського півострова і на численних островах Егейського і Іонічного морів. Східне узбережжя Греції дуже порізано – тут багато зручних бухт для стоянки суден. Безліч красивих островів Егейського моря лежать так близько один від іншого, що майже з кожного крізь серпанок моря можна побачити сусідні острови.

Клімат Греції м’який, середземноморський, на узбережжі субтропічний. Короткі гірські річки Центральної і Південної Греції влітку майже пересихають. Тільки під час нетривалої зими йдуть дощі, іноді випадає сніг, але швидко тане. Незліченні гори і плоскогір’я, сильно порізані береги, блакитна синява моря і неба – невід’ємна, найбільш типова частина пейзажу Греції.

Греки – життєрадісний народ. Вони люблять жарт, влучне слово. Жоден недільний день або свято не обходиться без музики і танців. Однак життя простих греків все ще залишається нелегким. Навіть в Афінах за блиском ошатних вулиць, дорогих готелів і ресторанів можна розгледіти незабезпеченість і бідність. Незважаючи на те що середня освіта в Греції безкоштовна, в країні багато неписьменних. Через бідність багато батьків не в змозі віддати дітей до школи. З раннього ранку до пізньої ночі снують по місту, пропонуючи послуги, хлопчаки – чистильники взуття, продавці лимонаду, горіхів, а близько ресторанів і кафе можна побачити крихкі фігурки дівчаток, що пропонують букетики квітів.

Чистенькі і затишні містечка і села Греції часто «туляться» біля підніжжя гір амфітеатром. У центрі зазвичай знаходиться площа і барвистий базар. Вузькі криві вулички, петляючи, деруться по схилу нагору. Стіни будиночків складені з каменю і пофарбовані в сліпучо-білий колір. Дахи плоскі, черепичні. У дворі садок.

Сучасна Греція – країна різких контрастів. Тут уживаються бідність і казкове багатство мільйонерів, висока культура і неграмотність. Перед народом Греції все ще стоять важливі завдання, пов’язані з поглибленням демократичних перетворень.

Залишити відповідь