Визначні місця в Греції

Столиця Греції Афіни чи не наймолодша і в той же час найдавніша європейська столиця. Сучасні Афіни побудовані за останні сто з невеликим років. У «Великих Афінах» (Афіни і порт Пірей) живе більше чверті всього населення Греції. Всякий, хто прибуває до Афін морем, літаком або поїздом, ще здалеку бачить в сонячному мареві колони стародавнього Парфенона, до сих пір прикрашають столицю. Останні роки місто значно перебудовується. Сучасне містобудування не має заборони будувати будинки не вище дев’яти поверхів, щоб не закривати вид на Акрополь.

До підніжжя Акрополя примикає стара частина Афін – Плака. Колорит середньовічного куточка міста з вузькими кривими вуличками, таверна, грецькі пісні під акомпанемент бузуки приваблює сюди багато туристів. Ще більше туристів спрямовується до пам’ятників великого минулого грецького народу: всесвітньо відомим Парфенону і Ерехтейон, храму Афіни Ніки і театру Діоніса. Безцінні скарби зберігаються в афінських музеях Акрополя, Агори, Бенаки.

Пірей – морські ворота Греції, місто-трудівник. У його причалів швартуються судна різних країн, Тут багато заводів і фабрик, на верфях будуються і ремонтуються судна. Греція здавна вважається морським перевізником. З урахуванням суден грецьких судновласників, які плавають під іноземним прапором (податки з судновласників в деяких країнах менші, ніж в Греції), торговий флот Греції займає одне з перших місць в світі.
Грецьких моряків можна зустріти в будь-якому порту світу, вони проводять довгі місяці далеко від батьківщини, відмовляючи собі у всьому, щоб послати зароблені гроші сім’ї.

Друге за чисельністю населення місто Греції – Салоніки, місто щорічної міжнародної торгової ярмарку. Залізничні і автомобільні дороги пов’язують Салоніки з Югославією, Туреччиною і Болгарією. Салоніки – великий порт. На набережній розмістився торговий і діловий центр. Інша частина міста піднімається амфітеатром над зручною глибокою бухтою. У Салоніках перебуває один з п’яти існуючих в Греції університетів, збереглося чимало пам’яток старовини.

На півдні Греції розташований гористий півострів Пелопоннес, з’єднаний з континентом вузьким перешийком, через який проведено гарний судноплавний канал.

На півострові багато міст, знайомих нам з історії Стародавньої Греції: Спарта, Коринф, Епідавр, Мікени. На північному заході Пелопоннесу є невеличке місто Олімпія, де давні елліни в дні святкувань на честь бога Зевса проводили змагання в бігу, метанні диска, боротьбі, гонках на колісницях. У дні олімпійських ігор на території Греції припинялися війни, наступало “священне перемир’я». Традиція олімпійських змагань, що зародилася в 776 р. До н.е. е., проіснувала в Греції більше десяти століть. Сучасні Олімпійські ігри – символ єднання спортивної молоді всіх континентів нашої планети – прямий спадкоємець змагань, що проводилися в Стародавній Греції.

Залишити відповідь