Населення в ісландських містах

В ісландських містах живе 3/4 всього населення. Рейк’явік розташований в затишній бухті, в глибині затоки Фахсафлоуі. Невеликі дво- і триповерхові будинки з червоними, зеленими і синіми дахами надають Рейк’явіку особливу чарівність. У місті всього кілька великих будівель, серед них Національний театр, університет, готелі. Крім численних рибообробних підприємств в Рейк’явіку і його передмістях знаходяться судноверфі, цементний завод, азотнотуковий комбінат, взуттєві і швейні фабрики.

В Ісландії введено обов’язкове навчання дітей від 7 до 15 років. Після закінчення шести класів можна вступити до середньої школи. Вчаться там 2-3 роки. У сільських місцевостях організовані школи-інтернати. Навчання в середній школі, технікумах і університеті платне.

Ісландці відмінно знають свою історію і дбайливо до неї відносяться. Зупиніть на вулиці будь-яку дівчинку, будь-якого хлопчиська молодшого шкільного віку, і дитина вам точно повідомить, хто першим з його сім’ї приплив з Норвегії в Ісландію і в якому столітті, які імена носили в їхньому роду чоловіки і коли скінчилося в Ісландії язичництво. Кожен ісландець пам’ятає напам’ять стародавні ісландські оповіді – саги і все в них може пояснити, тому що за тисячу років ісландська мова майже не змінилась. Пам’ятають ісландці і той далекий час, коли їхні діди жили в складених з торфу будинках з земляними підлогами, і той час, коли вдалося їм «приручити» внутрішнє тепло Землі для обігрівання будинків і теплиць.

Ісландці пишаються своєю давньою самобутньою культурою. Про подвиги і пригоди предків оповідають яскраві і образні саги. Ісландська мова дуже близька до давньоскандинавської, тому ісландці можуть читати скандинавські рукописи IX- X ст. без особливих труднощів. У сучасній Ісландії багато талановитих представників літератури і мистецтва.

Залишити відповідь