Чому варто відвідати Данію

Данія дала світовій культурі чимало великих імен. Діти всього світу читають казки Андерсена. Широко відомі романи та оповідання датської літератури М. Андерсена-Нексе. У багатьох країнах світу знають ім’я чудового художника X. Бідструпа. Багато зробили датчани і в науці. Астрономи XVI ст. Т. Браге і О. Ремер – данці. Чудовий фізик Н. Бор створив квантову теорію будови речовини.

Копенгаген – один з найстаріших європейських міст, в 1967 році йому виповнилося 800 років. Копенгаген в перекладі на російську мову означає «торгова гавань». Це сучасне європейське місто з широкими вулицями, високими будинками, бульварами і парками. Але в старовинній його частині збереглися вузькі вулички і маленькі будиночки. Понад чверть населення живе в столиці і її передмістях.

Зі стародавніх будівель Копенгагена найбільшою популярністю користується Кругла вежа, на вершині якої в XVII ст. була обсерваторія знаменитого данського астронома Оле Ремера. У 1675 році Ремер, спостерігаючи затемнення супутника Юпітера, визначив швидкість поширення світла.

У столиці багато старовинних палаців і замків, один з чотирьох датських університетів, кілька музеїв. Дуже цікавий музей данського скульптора Б. Торвальдсена. Він жив на початку минулого століття і був визнаним главою класицизму в скульптурі. Створені ним пам’ятники прикрасили багато міст Європи. У місті Хельсінгер зберігся старовинний замок Кронборг. У підвалі замку під низькими склепіннями знаходиться скульптура сплячого богатиря Хольгера-датчанина. Старовинне сказання говорить, що Хольгер прокидається, коли Данії загрожує небезпека. Тоді він виходить з підземелля і рятує країну. В роки німецької окупації один із загонів Опору носив ім’я легендарного богатиря.

У столиці багато озер. Уздовж морського причалу йде широка алея Лангелінье – улюблене місце для прогулянок. У гавані на камені сидить задумлива бронзова русалочка з відомої казки Андерсена.

Залишити відповідь