Культурна спадщина Польщі

Польща – країна високої культури. Вона дала світу астронома Миколи Коперника, письменника Генріха Сенкевича, поета Адама Міцкевича, композитора Фредеріка Шопена, художника Яна Матейка, фізика Марію Склодовську-Кюрі. Польський народ дбайливо зберігає пам’ять про великих людей своєї країни.

Більше третини населення країни – це люди молодші за 19 років. Відразу ж після перемоги народної влади в Польщі було введено безкоштовне навчання. Щороку будуються десятки нових шкіл, зростає число вищих навчальних закладів.

У школах існує своя громадська організація – Спілка польських харцерів, – яка бере активну участь у громадському житті країни.

Міста як люди – у кожного своє обличчя. Зараз Варшава – красиве, сучасне місто, найбільший промисловий і культурний центр країни. Її підприємства випускають вироби електронної та радіотехнічної промисловості, якісну сталь, верстати, легкові автомобілі.

Краків – це місто-музей. Майже шість століть він був столицею Польщі. Тут високо над Віслою варто оперезаний кріпосними стінами Вавельський замок – резиденція королів. У підземеллях кафедрального собору Вавеля збереглися гробниці борця за свободу Польщі Тадеуша Костюшко і великого польського поета Адама Міцкевича. На головній площі Кракова височіє Маріацький костел. З веж костелу щогодини лунають і раптово обриваються звуки труби в пам’ять про легендарного трубач, який, за переказами, попередив місто про появу монголо-татарської кінноти, але сам загинув, убитий ворожою стрілою. Ягеллонський університет Кракова – один з найстаріших університетів Європи. У 1964 р країна відзначала його 600-річчя.

Залишити відповідь