Categories Європа

Віченца: пам’ятки епохи Відродження

У 50 км від Верони знаходиться Віченца, що зберегла типовий образ епохи Відродження – вигляд, який надав рідному місту великий архітектор Андреа Палладіо. Центр міста, від одного його кінця до іншого, перетинає проспект Корсо Палладіо, вздовж якого тягнуться прекрасні палаци. Не менш благородними і монументальними виглядають будівлі Контра Порто, готичний Порто Скароні, Палаццо Біего, Палаццо Палладіо, Палаццо Колеоні-Порто, Каза Тіссіно, Каза Порто, Палаццо Тьєне.

Ренесанс просто демонструє свій тріумф на Пьяцца дей Синьйорі з базилікою і Лоджі дель Капітало, Театро Олімпіко і Палаццо К’єрікаті, побудованими Палладіо. У Палаццо К’єрікаті знаходяться Археологічний музей і Картинна галерея, де зберігаються твори художників Брешіанський школи і картини великих італійських і зарубіжних майстрів. Перелік міських пам’ятників доповнюють готичний собор з куполом, зведеним за проектом Палладіо, і дворик Палаццо Арчівесковіле з елегантною лоджією епохи Відродження.

Не слід нехтувати і прогулянками по околицях міста, де можна відвідати базиліку Монте Беріо, віллу Вальмарана XVII століття з фресками Тьєполо та Ротонду – найпрекраснішу віллу Палладіо. Минаючи містечка Чіттаделла, оточене міськими стінами XVI століття, і Кастельфранко – батьківщину Джорджоне, де в соборі зберігається Мадонна його роботи, потрапляєш в середньовічне Тревізо, порізане мальовничими каналами. Тут слід подивитися готичну церкву Сан Ніколо, картинну галерею, Каза Фесту з розмальованим фасадом, канал Буранеллі, Піяцца дей Синьйорі з елегантною лоджією Кавальєрі. Якщо проїхати далі, то приблизно через 20 км після промислового передмістя Местре перед нами поступово буде матеріалізуватись “міраж” – поступово почне відкриватися чарівна Венеція.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *