Мілан: архітектура і визначні пам’ятки

Мілан – місто, що є не тільки великим індустріальним центром, а й містом з багатою історією та інтенсивним культурним життям. Великий інтерес з архітектурної та мистецької точок зору являє собою міланський Замок Кастелло Сфорцеско, який свідчить про історичні події XVI століття, пов’язаних з родом Сфорца. Тут рекомендуємо оглянути: Торре Філарета, Пьяцца д’Армі, витончену лоджію, колекцію Археологічного музею і картинну галерею.

У сусідній церкві Санта-Марія делле Граціє в колишній трапезній монастиря можна помилуватися головною святинею Мілана – «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі, а також аркадою Браманте. Неподалік розташована Сант-Амброджо – найкрасивіша ломбардская церква, шедевр середньовічної архітектури, а на Корсо ді Порта Тичинезе – церква Сант-Еусторджо з капеллами, особливо примітна з яких Капела Портінарі, прикрашена фресками Мікеланджело Буонарроті. В кінці Корсо ді Порта Романа розташована лікарня Оспедале Маджоре з красивим двориком XVII століття, а позаду Пьяцца Фонтана-Палаццо Реалі, на якій встановлено бюст Наполеона роботи Канови. За кілька кроків від неї Дуомо – найбільший італійський готичний собор з 135-ю шпилями: на найвищому – 108-метровому – встановлена ​​позолочена статуя Богоматері – «Мадонніна».

Ще одним скарбом Мілана є романська церква Сан Сеполькро, утворює єдиний комплекс з Пінакотекою при Амброзіанській бібліотеці, де зберігаються знамениті рукописи Леонардо да Вінчі і живопис ломбардскої, венеціанської і фламандської шкіл. Далі Палаццо Борромео – характерне патриціанське житло ХV століття, прикрашене фресками сцен полювання, ігор та розваг ломбардскої аристократії епохи Відродження.

За Пьяцца Кардузіо знаходиться Пьяцца дей Мерканті – серце старого Мілана. Площа являє собою чотирикутник, утворений прекрасними палацами: Палаццо делла Раджоне романського стилю, Палаццо Джуреконсульті XVII століття, Ськуола Палатине XVII століття, лоджії дельї Осії XV століття. Позаду Домській площі – Пьяцца делла Скала зі знаменитим театром «Ла Скала» і його музеєм, в якому зібрані раритети з історії опери.

Цілий день перебування в Мілані можна присвятити огляду творів мистецтва: в Палаццо Клерічі з дивовижною фрескою Тьєполо «Корсо дель Соле», в галереї Брера, в музеї Польді Пеццолі.

Можна просто прогулятися по дорогим серцю Стендаля вулицях Мілана: елегантною Віа Монтенаполеоне, Віа Мандзоні і Віа Джезу, де височить Паллаццо Багатті-Вальсеккі XVI століття. У двориках, прикрашених дзюркотливими фонтанами, зеленими галявинами і витонченими портиками, панує така тиша, що важко собі уявити, що ми знаходимося в самому центрі великого індустріального міста.

Залишити відповідь