Неаполь: пам’ятки архітектури та цікаві місця

Неаполь гармонійно поєднує в собі незрівнянний пейзаж затоки, багатство культурної спадщини та привітність мешканців. Найбільш відомою пам’яткою міста є розташована перед портом П’яцца дель Мунічіпіо, замок Кастель Нуово, Палаццо Реалі, уздовж набережної моря – замок Кастель дель Ово, красива Віа Караччоло, яка веде до Мерджелліна, на морському березі біля підніжжя пагорба Позілліпо, на схилі якого знаходяться могила Вергілія і церква Санта Марія ді Піедігротта.

Перебуваючи в Неаполі рекомендуємо піднятися в Палаццо Реалі в Каподімонте, де розміщується Національна картинна галерея. Цей палац є одним з найбільш чудових музеїв Італії як за кількістю зібраних шедеврів, так і по розкоші залів і красою навколишнього пейзажу.

Пройшовши по Віа Форія, минаючи готичну церкву Сан-Джованні ін Карбонара з чудовими фресками XV століття, потрапляєш до одного з найчарівніших ансамблів міста, який включає Кастель Капуано ХII століття, давню резиденцію арагонских королів, собор з порталами XV століття і Капелу Карафа – шедевр епохи неаполітанського Відродження. Неподалік можна оглянути старовинну церкву Санта Рестітута з мозаїками V і VI століття і по сусідству церква Санта Марія Донна Реджина, прикрашену знаменитими фресками Кавалліні XIV століття.

Вище, на пагорбі – вілла Флорідіана, де розміщується Національний музей «Дука ді Мартіно» з колекціями порцеляни, мозаїки та живопису, замок Кастель Сант-Ельмо і середньовічний монастир Чертоза ді Сан-Мартіно.

Слідуючи по Віа Санта Роза до Національного музею, що зберігає найвідоміші археологічні колекції світу потрапляєш в мальовничий квартал Спакканаполі з готичною церквою Сан-П’єтро а Маєлла. Продовжити шлях можна до площі, де височить абсида собору Сан-Доменіко Маджоре, 27 капел якого прикрашені творами Караваджо, Луки Джордано, Тиціана. Поблизу готична церква Санта-К’яра з двором ченців і повністю зробленим з майоліки двором черниць. А ввечері можна зробити чудову прогулянку по затоці Поццуолі і мису Марек’яро.

Залишити відповідь