Пам’ятники венеціанської готики в Венеції

Пьяцца Сан-Марко у Венеції Наполеон назвав колись «найпрекраснішим салоном Європи». Від неї, минаючи історичний Міст Зітхань, попадаєш в церкву Сан-Дзаккарія – шедевр венеціанської архітектури Відродження. Потім прокладайте свій шлях в маленьку церкву Санта Марія Формоза, розташовану на однойменній площі, де знаходиться Галерея Куеріні-Стампалія, що зберігає чудову колекцію венеціанського живопису, в основному XVIII століття. Поряд з Палаццо Пріулі, одного з найбільш примітних готичних будівель Венеції, є Скуола ді Сан-Джорджіо дельї Ск’явоні – ще одне святилище венеціанського живопису, де зібрані картини Карпаччо про життя Святого Георгія. Поруч, на площі його імені знаходиться церква Сан-Джованні е Паоло з похованням великих венеціанців, а в центрі височіє кінна статуя Бартоломео Коллеоні роботи Верроккйо.

Продовжуючи шлях по Ріо дей Мендіканті уздовж берега лагуни, ви повернетеся до Каналі Гранде, щоб помилуватися Ка’д’оро – прекрасним пам’ятником венеціанської готики, де розташована друга за величиною картинна галерея міста. Тут представлені роботи Мантенї, Тиціана, Ліппі та інших великих художників. Трохи далі, після Палаццо Вендрамін-Калерджі, де завершив свій життєвий шлях Вагнер, знаходиться будівля із ‘строгими’ формами: Палаццо Лабіа зі знаменитими фресками Тьєполо.

Біля розміщеної поряд залізничній станції можна сісти на катер, який прослідує по Каналь Гранде до Ізола ді Сан-Джорджо Маджоре, над яким височить церква Палладіо. Радимо також відвідати острова Мурано і Бурано, знамениті на весь світ своїми скляними заводами, і острів Торчелло з восьмигранной церквою Санта-Фоска XI століття і собором, прикрашеним мозаїкою IX і ХII століть.

Залишити відповідь