Багата пам’ятками Аоста і бальнеологічний курорт Курмайер

У місті Іссон, розташованому в 36 км від Івреі, знаходиться один з найбільш чудових замків долини Аоста з витонченим двориком, критими галереями, фресками і дивовижними меблями XVI століття. Недалеко знаменитий гірський курорт вересня Венсен і замок Феніс XV століття.

Аоста, столиця області Валле Д’Аоста, багата стародавніми романськими пам’ятниками: Арка Августа, Порта Преторія, театр, амфітеатр. Не можна не згадати середньовічну соборну церкву Сант-Орсо, собор епохи Відродження, прекрасний палац Пріора, а біля річки Дора – Вежу Прокаженого, яку прославив відомий французький письменник і вчений Ксав’є де Местр у своїй новелі «Прокажений міста Аоста».

Недалеко від Аости знаходиться знаменитий альпійський гірськокліматичний і бальнеологічний курорт Курмайор, розташований на східному схилі Монблану на висоті 1224 м над рівнем моря. Потрапити в цей центр гірськолижного та альпіністського спорту можна на фунікулері, який дарує туристу чудову нагоду насолодитися чудовою панорамою Альп.

У долині Аоста в 48 км від Івреі можна подивитися романське і середньовічне місто Верчеллі (романський-готична базиліка Святого Андрія), Новара (собор XIX століття, Палаццо Бролетто XV століття), а потім гірське озеро Лаго д’Орта. У центрі озера на острові Святого Юлія знаходиться стародавня романська базиліка V ст.

Залишити відповідь