Categories Європа

Пам’ятки і цікаві місця в околицях Неаполя

Виїхавши з Неаполя по дорозі Доміціана, тримайте шлях до фантастичної археологічної стоянки біля озера Аверно на мисі Мізено – Кума з печерою Сібілли, де древні будували свої вілли. Звідси видно панораму затоки з островами Прочіда і Іскя. Проїхавши Мондрагоне, піднімайтеся до Сесса Аурунка (романський собор), а потім знову спускайтеся до моря, щоб оглянути руїни стародавнього Мінтурнає (залишки давньоримського театру і амфітеатру). Далеко від моря розташований середньовічне містечко Мінтурно з замком, на узбережжі – Скаурі, морський курорт, побудований на руїнах романської вілли.

В області Лаціо, поруч з Фонді, розташована Пастена, де знаходиться одна з найбільш чудових печер Італії. Звідси можна попрямувати до Кассіно і Капуе з прекрасними пам’ятниками Середньовіччя і XVI століття, церквою Сант-Анджело ін Форміс з портиком в арабському стилі і величної романської вежею з італійсько-візантійськими фресками.

Казерта – місто, зведене навколо величного палацу Реджа Ванвітеллі, оточеного чудовим парком з фонтанами. Вище розташовується старе місто – Казерта Векя – середньовічне містечко, побудоване навколо суворого собору в ломбардсько-сицилійсько-нормандському стилі. Проїхавши по мальовничому горбистому ландшафту через Маддалоні і Монтесаркіо з їх середньовічними замками і потрапляєш до Беневенто – поселення Самнітського походження з пам’ятниками романської і лангобардскої епох: романським театром, мостом Понте Лепрозо, чудовим собором з бронзовим порталом ХIII століття, аркою Траяна, романським двориком в церкві Санта Софія і лангобардською фортецею.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *