Стокгольм – столиця Швеції: опис, пам’ятки, що подивитися

Стокгольм широко відомий не тільки в якості столиці держави Швеція. Перед його гостями відкриваються воістину приголомшливі пейзажі як самого міста, так і навколишньої його місцевості. Стокгольм дуже різнопланове місто, і його відвідувачам напевно знайдеться чим себе зайняти, починаючи від огляду місцевих визначних пам’яток, закінчуючи активними розвагами в різних нічних клубах або ресторанах.

В межі міста Стокгольма входить 14 островів різної величини, оточених водами суворої і негостинної Балтики. Але в шведську столицю приїжджають аж ніяк не для купання і загоряння на пляжах. Стокгольм, перш за все – культурна столиця, в якій зосереджено дуже багато пам’ятників старовини.

Як добратись

Всі 14 островів з’єднані між собою мостами, загальна кількість яких налічує цілих 57 штук! Так що для туристів не буде ніяких обмежень і проблем в плані переміщення між островами. При цьому навіть зовсім необов’язково користуватися міським транспортом. Щоб потрапити в Стокгольм, можна скористатися залізничними, повітряними або автомобільними засобами зв’язку.

Безумовно, кращим вибором в плані комфорту і швидкості є літак, але і швидкісний поїзд теж є непоганою альтернативою. Єдине обмеження полягає в тому, що поїзд курсує тільки між Стокгольмом і Мальме, і цю обставину варто врахувати при складанні маршруту поїздки.

Пам’ятки, що варто подивитися

Для тих людей, яким найважливіше доторкнутися до минулого і на власні очі побачити історичні реліквії, можна порадити оглянути чудовий Королівський палац, що знаходиться в Гамла-Стані.

Також, в Стокгольмі знаходиться безліч інших старовинних пам’яток, таких, як собори і церкви, різні музеї тощо. До слова сказати, в Стокгольмі знаходиться відразу три унікальних і найкрасивіших місця, які занесені до Списку всесвітньої культурної спадщини організації ЮНЕСКО. Це палац Дроттнінгхольм, що був раніше резиденцією для шведської королівської сім’ї, старовинне кладовище Скугсчюркогорден, і стародавнє городище Бирка, що знаходиться на одному з островів під назвою Б’ерке.

Якщо гостей міста втомив огляд історичних пам’яток, і їм хочеться активно відпочити, то можна сміливо порекомендувати навідатися в Стуреплан – справжній вируючий казан нічного життя і розваг. У цьому районі розташувалися найбільш популярні бари, нічні клуби і ресторани. Більшість нічних клубів працюють до третьої години ранку, але особливо великі і популярні клуби часто продовжують свою роботу, і закриваються тільки приблизно о п’ятій годині вранці.

На території Стокгольма, і навколо нього, є безліч цікавих місць, де можна чудово провести час і якісно відпочити. До подібних місцях можна сміливо віднести острів Лонгхольмен і озеро Меларен. Також варто пройтися по набережній острова Юргордена, і помилуватися на чисті, доглянуті пляжі, а також оглянути дуже гарні природні і морські пейзажі. Кращого місця для усамітнення і відпочинку душі просто не уявити!

Для швидкого переміщення по місту найкраще використовувати таксі. Стокгольмське таксі приємно поєднує в собі високий рівень комфорту і сервісу, і при цьому ціни на проїзд тут досить помірні.

 

Залишити відповідь