Неймовірні краєвиди Ісландії

Наділена своїм життям, вільна від людського впливу, природа Ісландії привертає щорічно тисячі безстрашних мандрівників. Краса «крижаної країни» заворожує водоспадами, загубленими серед гірських хребтів; вузькими фіордами, що «вгризаються» в ліси; великими вулканами, крізь які, за словами Жюля Верна, можна потрапити в «підземний світ».

Історія походження Ісландії дуже схожа на казку. Острів був утворений в результаті виверження вулкана. З плином часу води Атлантичного океану «намивали» на камінь грунт. Саме тому ісландські ферми розкидані один від одного на великі відстані і використовують невеликі клаптики землі.

Існує легенда про першого поселенця, норвезького вікінга на ім’я Флокі Ворон, який вирішив влаштуватися зі своїми людьми на архіпелазі. Провівши тут рік життя і подарувавши землі ім’я «країна льодів», скандинави повернулися на батьківщину. Але краса Ісландії залишилася в серці норвежців і в 870 році Інгольф Арнарсон з жменькою однодумців побудували на узбережжі перше поселення.

Вік льодовиків Ісландії налічує вже кілька сотень тисяч років. Кришталево чисту поверхню їх часто покриває, принесений вітром, попіл вулканів. Через це білосніжна пустеля набуває мертвотно-сірий відтінок. Айсберги Ісландії – це осколки Ватнайокюдль, самого гігантського льодовика Європи. Дивлячись на крижані брили, занурені на глибину понад 40 метрів, розумієш, що ісландська природа – це сковуючий зовні крижаний холод і клекочучий зсередини вогонь. Багатий острів гейзерами і геотермальними джерелами. Деякі, до речі, такі гарячі, що в них можна зварити яйце.

В Ісландії з людиною мирно сусідять і тварини. Місцеві жителі навчилися існувати в гармонії з флорою і фауною. Проїжджаючи по кільцевій автодорозі (13 тисяч кілометрів), що повністю оперізує острів, можна зустрітися з північними оленями, песцями або дикими кроликами. А, за словами очевидців, на плавучих айсбергах з Гренландії припливають навіть білі ведмеді.

«Якщо птахи летять сюди з іншої півкулі, значить на нашому острові не так уже й погано», – кажуть самі ісландці про рідкісного різновиду птахів «крі-крі», які прилітають з антарктичних широт, перетинаючи всю земну кулю.


What’s with your smile? Check in with best dentist in Baltimore, that will fix it.

Залишити відповідь