Поїздка по горам та озерам Польщі

У Польщі понад 9 тисяч озер. Особливо багато їх в Вармії і Мазурах. Цей мальовничий край називають «краєм трьох тисяч озер». Найбільше озеро – Снярдви.

Найбільше озеро Польщі, розташоване в Мазурському озерному краї, Мазурському природному заповіднику; Площа 113,8 км² разом з озерами Сексти, Качерайно, Варнолти; глибина до 23 м; з’єднане озерами і каналами з озером Мамри; На озері присутнє судноплавство, розвинений туризм, водні види спорту, буєр.

На південь і на захід за поясом озер простягається широка смуга низовини. Найбільша річка Польщі – Вісла бере початок на півдні, в Сілезький Бескидах (Західні Карпати), і тече на північ через всю країну. Це край широких долин, їх оживляють гряди пагорбів і перелісків.

На півдні Польщі піднімаються гірські вершини Судет і Карпат, Силезская, Люблінська і Малопольська височини, Свєнтокшиські гори, Сілезькі Бескиди, Татри. У кожній з гірських систем багато своєрідності. У передгір’ях Сілезької височини можна несподівано потрапити в місця, що нагадують пустелі. Серед лісів, що покривають Свєнтокшиські гори, височіють надзвичайно рідкісні в середній смузі нашого материка кварцитові скелі.

Найвищі і мальовничі гори – Татри. Круто піднімаються до неба вершини, глибокі печери; гірські озера і водоспади приваблюють сюди альпіністів, гірськолижників та спелеологів – дослідників печер.

Залишити відповідь